Про мене: Ірина Матвієнко

Ірина Матвієнко – юрист-правозахисник, журналіст, автор та ведуча кількох резонансних проектів на телебаченні.

БІОГРАФІЯ

Закінчила Чернівецький філософсько-правовий ліцей (РІК), здобула спеціальність «право».

Після навчання у МАУП (2007) отримала ступінь магістра права.

У 2009–2010 рр. навчалася в «Інтершколі» за фахом «журналіст». Продовжила освіту і у 2011 р. пройшла курс зі спеціальності «Журналіст і диктор телебачення» в Укрпрестелерадіоінституті.

Професійний шлях почала з посади юриста в юридичній компанії «Консул», де працювала з 2008 по 2010 рік.  2010-2011 рр. обіймала посаду головного спеціаліста у Законотворчому відділі Міністерства житлово-комунального господарства України. Одночасно, з 2009-го, розпочала діяльність у медіа-галузі, де до 2011 р. надавала юридичні консультації героям програми «Надзвичайні новини на каналі ICTV».

У 2010 р. брала участь у програмі «Спокуса владою» на Першому національному каналі і стала переможцем політичного шоу.

У 2011–2012 рр. була автором і ведучою щотижневика новин «Підсумки тижня» на Київській державній телерадіокомпанії КДР ТРК.

З 2012-го року по 2014 рік – журналіст на телеканалі НТН у програмі «Агенти впливу». У цей час здійснила низку журналістських розслідувань щодо фармацевтичної індустрії та діючої там системи відкатів.

У 2014 р. стала автором і співведучою щотижневика «Люстратор 7.62» на телеканалі «2+2». У цей час почала займатися правозахисною діяльністю, співпрацювати з Українською Гельсінською спілкою з прав людини в Україні і відстоювати права незаконно засуджених в’язнів.

ПРАВОЗАХИСНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2015 р. канал «2+2» у рамках програми «Люстратор 7.62» запустив «Люстратор спецпроект».  У рамках проекту Ірина зробила цикл документальних фільмів про українські в’язниці, відстоюючи права незаконно засуджених.

Зокрема, у листопаді 2014 р. вона домоглась звільнення Едуарда Божка, якого 5 років без рішення суду утримували в Лук’янівському СІЗО.

Вересень 2015 – звільнення з 79-ї Кременчуцької виправної колонії Олега Цвілого. Завдяки втручанню «Люстратора» невинуватий вийшов на волю, та ще й за загадкових обставин – його справу було закрито заднім числом.

Грудень 2015 – звільнення Тетяни Тормусової з 74-ї Одеської виправної колонії. Після ефіру і після того, як Ірина подала в прокуратуру низку виявлених в жіночій колонії правопорушень, Тетяна отримала довгоочікувану свободу.

Зараз Ірина приєдналася до команди «ТСН. Тиждень» на каналі «1+1». Проводить розслідування в рамках проекту і займається правозахисною діяльністю.